Oprawa obrazów

„Nieoprawiony obraz czuje się zawstydzony”

My wiemy co należy zrobić, żeby wydobyć z dzieła to co najpiękniejsze i podkreślić jego charakter. Potwierdza to nasze wieloletnie doświadczenie i zadowoleni Klienci. Nasza firma to trzy pokolenia przekazywanych sobie doświadczeń w zakresie oprawy obrazów i książek. Znamy z praktyki stare metody oprawy i na bieżąco jesteśmy z najnowszymi trendami w tym rzemiośle. Oferujemy profesjonalną oprawę obrazów, wykonaną zgodnie z kanonami rzemiosła ramiarskiego.

 

 

 

 


Jeżeli nie masz pomysłu na oprawienie swoich prac przynieś je do nas - chętnie doradzimy jaką dobrać oprawę!

U nas można zamówić profesjonalną oprawę obrazów olejnych, grafik, pasteli, akwareli, rysunków, reprodukcji, plakatów, map, starodruków, dyplomów, reprintów, kart pocztowych, zdjęć, fotografii, luster, banknotów, akcji, starodruków, haftów, papirusów, plakatów, oprawiamy również puzzle oraz wszelkiego rodzaju obiekty twórczości artystycznej. Nie stanowią dla nas większego problemu również oprawy niestandardowe np. przedmiotów trójwymiarowych tj. białej broni, numizmatyków, medali, odznaczeń, elementów różnych kolekcji. Wykonujemy też oprawy w ramy wielokątne (np. sześciokątne, ośmiokątne) czy też ramy nakładane jedna na drugą.  W zasadzie oprawić możesz u nas każdą rzecz, którą chcesz oprawić.
 

"Oprawa obrazu to ostatni etap tworzenia kompletnego dzieła sztuki”

Musimy więc być nie tylko rzemieślnikami ale po części i artystami oraz dekoratorami wnętrz aby móc doradzić naszym klientom. Doskonale wiemy jak ważnym czynnikiem w odbiorze  i ekspozycji dzieła jest jego właściwa oprawa. Odpowiednio dobrany profil i ornamentacja ramy,  stosowne proporcje passe-partout, kolor, faktura  i rodzaj użytego materiału wydobywa charakter i urodę obrazu. Do Państwa dyspozycji oddajemy całą swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte przez trzy pokolenia to jest ponad 100 lat.

W naszym punkcie przyjęć mogą Państwo zapoznać się z całą ofertą wzorów ram i ramek, drewnianych, plastikowych i aluminiowych, prostych i bardzo ozdobnych jak również stylowych – posiadamy w ciągłej dostawie ponad 200 wzorów listew ramiarskich, klasycznie wykończonych schlagmetalem, proszkiem brązu jak i listwy nowoczesne wykańczane foliami i  różnymi kolorami farb akrylowych – produkcji polskiej, czeskiej, angielskiej, węgierskiej i włoskiej. Posiadamy również kilkaset wzorów ram, które możemy sprowadzić dla zaspokojenia wymogów naszych klientów.
Doskonałym dodatkiem do opraw jest passe-partout.  Są to kartony 2mm papierowe  (na zamówienie także lniane i welurowe) cięte pod kątem – dostępne w różnych kolorach.  Passe-partout poza funkcjami estetycznymi spełnia również rolę ochronną przy oprawie prac wykonanych w tak subtelnych technikach jak grafika, akwarela, pastel, rysunek czy fotografia. Proponujemy Państwu również do wyboru: szkło zwykłe i szkło antyrefleksyjne.

Informujemy, że wykonujemy na dowolny wymiar fototoramki, lustra, antyramy oraz blejtramy na które naciągamy płótna, obrazy olejne i reprodukcje. Dodatkowo jesteśmy w stanie wydrukować i zamieścić na obrazie etykietę z opisem obrazu lub  z życzeniami okolicznościowymi – może to być np. złota lub srebrna tabliczka wykonana metodą Grawerton  -  to także możesz nam zlecić bo my to robimy.

 

 

Skorzystaj z naszych usług a twoje obrazy, zdjęcia staną się jeszcze ładniejsze i będą ozdobą miejsca, w którym lubisz przebywać.

 

 

 

 

W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Rozumiem-Zamknij